Řešení konstrukčních planimetrických úloh II
Aktualizováno dne 19.5.2008
Učební text určený pro studenty středních škol. Druhá část.

Druhá část studijní opory týkající se řešení konstrukčních planimetrických úloh. Stěžejní kapitolou je kapitola 2.6 - Souhrnné úlohy na využití shodných zobrazení.
Opora byla napsána tak, aby učivo vysvětlovala tomu, kdo nemá možnost slyšet výklad učitele, proto je např. užita forma přímého oslovování čtenáře.
Někdy, možná na úkor exaktnosti textu, jsou uváděny praktické rady, upozornění na vyvarování se chyb, které studenti často dělávají, apod.

Řešení konstrukčních planimetrických úloh II