Mezinárodní den matematiky

Katedra matematiky a didaktiky matematiky společně se studenty oslaví s ostatními kolegy, studenty všech oborů, a se zaměstnanci mezinárodní den matematiky.

V pondělí 14. 3. 2022 nabídneme kontakt se zajímavými problémy na čtyřech stanovištích, u kterých budou studenti oborů Předškolní pedagogika, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a Učitelství VVP SŠ a 2. stupeň ZŠ, doktorandi KMDM a studenti Erasmu+.

Každé patro bude zaměřeno na jiný stupeň vzdělávání, ve 3. patře se představí matematické soutěže na bázi her.

Za KMDM akci zajišťuje Michaela Kaslová. Za to jí velmi děkujeme.

50. doktorandská škola

Ve dnech 1. až 3. 10. 2021 se konala jubilejní 50. doktorandská škola KMDM v Brandýse. Její program je zde. Připomeňme si fotografií přátelskou atmosféru, která na škole panovala.

Informace pro studenty NM v ZS 2021-22

Informace o plnění předmětů 1. ročníku u studentů 2. ročníku staré akreditace

Funkce více proměnných, Geometrie - předmět se již nebude vypisovat formou rozvrhu, ale studenti se mohou přihlásit do grupíkové skupiny v ZS 2021/22

Zobrazovací metody, Historie matematické analýzy, Elementární matematika z pohledu vyšší matematiky - jako předchozí, ale bude se vypisovat v LS 2021/22

V případě nejasností pište garantům.

Úspěch studentek a studentů na SVOČ

Dne 11. 6. 2021 se konal další ročník Česko-slovenské soutěže SVOČ, v níž studentky a studenti KMDM opět důstojně reprezentovali Pedagogickou fakultu UK. Z jedenácti prací, které se na soutěži představily, jich 7 získalo některou z cen (pro srovnání - bylo uděleno celkem 25 cen, přičemž soutěže se mohou účastnit všechna pracoviště připravující učitele matematiky a učitele 1. stupně v ČR a SR). Všem studentkám a studentům srdečně gratulujeme. Poděkování patří i vedoucím jejich prací. Seznam prací, které získaly ocenění v tomto roce i minulých letech, je na webu KMDM (http://kmdm.pedf.cuni.cz/svoc-27).

Soutěž Matematické putování

Studenti Katedry matematiky a didaktiky matematiky vedení Mgr. Karlem Zavřelem zorganizovali již desátý ročník matematické soutěže určené pro žáky 4. a 5. tříd. Soutěž proběhla tentokrát online v prostředí gather.town a zúčastnilo se jí 27 týmů z 19 základních škol. Letošní téma bylo Společně na draka. V jeho rámci řešili žáci 120 úloh různé obtížnosti. Každý může dodatečně změřit síly se soutěžícími, protože na webu soutěže (https://mdisk.pedf.cuni.cz/Putovani/) v sekci Download jsou uvedeny soutěžní úlohy nejen z posledního ročníku.

Žáci se při letošní soutěži opět dobře bavili. Věříme, že i díky ní si vytvoří k matematice dobrý vztah, a děkujeme studentům za dobrou reprezentaci fakulty.

Geometrie barokního malířství

Sledujte záznam z přednášky na semináři KMDM dne 11. 3. 2021, kterou proslovil prof. Ladislav Kvasz.

Záznamy hlavních přednášek z konference Dva dny s didaktikou matematiky 2021

Na stránkách věnovaných konferenci Dva dny s didaktikou matematiky nově naleznete záznamy hlavních přednášek z roku 2021, které pronesli Cyril Höschl a Janka Medová.

Záznam ze Setkání absolventů KMDM 26. 11. 2020

Cena Josefa Hlávky pro studentku KMDM

Studentka Markéta Škutová získala za svou diplomovou práci s názvem Osobnost žáka a řešení úloh školské matematiky heuristickými strategiemi Hlávkovu cenu za rok 2019. Práci vedla prof. Novotná. Oběma gratulujeme!