Soutěž Matematické putování

Studenti Katedry matematiky a didaktiky matematiky vedení Mgr. Karlem Zavřelem zorganizovali již desátý ročník matematické soutěže určené pro žáky 4. a 5. tříd. Soutěž proběhla tentokrát online v prostředí gather.town a zúčastnilo se jí 27 týmů z 19 základních škol. Letošní téma bylo Společně na draka. V jeho rámci řešili žáci 120 úloh různé obtížnosti. Každý může dodatečně změřit síly se soutěžícími, protože na webu soutěže (https://mdisk.pedf.cuni.cz/Putovani/) v sekci Download jsou uvedeny soutěžní úlohy nejen z posledního ročníku.

Žáci se při letošní soutěži opět dobře bavili. Věříme, že i díky ní si vytvoří k matematice dobrý vztah, a děkujeme studentům za dobrou reprezentaci fakulty.

Geometrie barokního malířství

Sledujte záznam z přednášky na semináři KMDM dne 11. 3. 2021, kterou proslovil prof. Ladislav Kvasz.

Záznamy hlavních přednášek z konference Dva dny s didaktikou matematiky 2021

Na stránkách věnovaných konferenci Dva dny s didaktikou matematiky nově naleznete záznamy hlavních přednášek z roku 2021, které pronesli Cyril Höschl a Janka Medová.

Záznam ze Setkání absolventů KMDM 26. 11. 2020

Cena Josefa Hlávky pro studentku KMDM

Studentka Markéta Škutová získala za svou diplomovou práci s názvem Osobnost žáka a řešení úloh školské matematiky heuristickými strategiemi Hlávkovu cenu za rok 2019. Práci vedla prof. Novotná. Oběma gratulujeme!

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení